NAİF EGE

Ezgi Su Kaplan - Naif Ege’nin Üreticisi

Balıkesir Burhaniye’nin yerlisiyiz. Naif Ege’nin hikayesi ailemize, arkadaşlarımıza ve adımıza layık kaliteli ve lezzetli zeytinyağı üretmek hayalimiz ile başladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezunum. Öğretmen bir anne babanın çocuğuyum. Turizm sektöründe bir süre çalıştıktan sonra ailemin de cesaretlendirmesi ile hayalimi gerçekleştirmek için körfeze geri döndüm. Babam emeksiz yemek olmaz der. Zeytin de her şey güzel şey gibi sabır ve emek istiyor. Hiçbir kimyasal kullanmadan, geleneksel tarım yöntemleriyle, önceleri sadece kendimiz için ürettiğimiz yüksek kalitede özel zeytinyağımızı butik bir markaya dönüştürerek daha geniş bir kitleye ulaştırmak ve bu deneyimi tüm zeytin dostlarıyla paylaşmak istedik.

Ege’nin naif doğası, iklimi ve insanından yola çıkarak ismimizi ‘’Naif Ege’’ koyduk.

Sağlıksız beslenmenin yaygınlaştığı günümüzde, Akdeniz tipi beslenme sağlıklı ve uzun bir yaşamın anahtarı olarak kabul ediliyor. Akdenizli yaşamın temel unsurlarını ise zeytin ve zeytinyağı oluşturuyor. Zeytinyağını sofralarından eksik etmeyen Akdenizlilerde kalp ve damar hastalıklarının başka bölgelerde yaşayanlara nazaran çok daha az görüldüğü istatistikler ile kanıtlanmıştır. Akdenizli yaşamı benimsetmek ve sağlıklı bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmayı kendimize amaç edindik.

Naif Ege’nin üreticisi olarak doğal gıda sevgimizle, yoğun ve yıkıcı modern tarıma mesafeli duruşumuzla, şeffaf ve açık üretimimizle elde ettiğimiz altın renkli zeytinyağımızı beğenilerinize sunuyoruz. Hayatı, barışı ve zeytinleri seviyoruz!